Samsung’dan VR sürprizi

Samsung’un Gear serisi sanal gerçeklik cihazları 2017’den bu yandan yenilenmiş değil. Güney Koreli devin yeni amiral gemisi telefonları sanal hakikat platformunu desteklese de Samsung’un sanal realite başlıklarında iki yıldan beri bir güncelleme yapılmadı. Fakat sürpriz bir tanımlama ile Samsung bu konudaki sessizliğini bozarak pes etmediğini ve yakında “çoklu AR ve VR ürünleri”ni piyasaya süreceğini duyurdu.

Samsung’dan sanal hakikat adımı!

Açıklama, Samsung’un XR için geliştirici ilişkileri direktörü Farshid Fallah kadar Kaliforniya’da düzenlenen Augmented World Expo‘da yapıldı. Fallah, sanal ve arttırılmış gerçeklik ürünlerinin önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceğini söyledi.

Fallah, bu ürünlerin ne olacağı konusunda ayrıntıya girmedi. Samsung Gear VR’ın Nisan 2017’de piyasaya çıkmasından bu yana yeni bir Gear VR duyurulmadığını biliyoruz. Samsung, geçtiğimiz yılda da sene HMD Odyssey + Windows Karma Realite kulaklık setini piyasaya sürdü ama 499 dolarlık fiyatı ile bu mahsul ortalama bir kullanıcıyı hedeflemiyordu.

Fallah, açıklamasında Samsung’un artırılmış ve sanal gerçekliğe yönelik çabalarından bahsederken, özellikle de Galaxy S10’un artırılmış realite yeteneklerine değindi. Hitabe sırasında Samsung’un “Gear için başka planları” olduğunu da söyleyen Fallah, bu planlar hakkında bir detaylar vermekten kaçındı.

Samsung önümüzdeki aylarda yeni bir sanal gerçeklik başlığı çıkarabilir mi? Teknoloji devinin bunu yapmasının bütün zamanı olduğunu iddia edebilir. Kayda Değer ölçüde geliştirilmiş iç donanıma sahip yeni bir VR başlığı kuşkusuz platformun hayranları göre iyi karşılanacaktır.

Açık Konuşmak Gerekirse, bu yeni başlığın bu yıl sonradan Galaxy Note 10 ile birlikte piyasaya sürülmesi en akılcı devamlılık durumunda. Fakat acilen şirketin bir sonraki amiral gemisi lansmanı için yeni bir başlığın da hazırlanmakta olduğunu öne sürmek namına çok az işaret var. Lansman en geç olası tarihi ile Ağustos ayına kadar gerçekleşmeyecek, bu sebeple bahsettiğimiz olasılıkların değişmesi için hala vakit var.

Samsung’un Gear VR markasını terk ederek yeni arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik ürünlerini Galaxy VR ismi aşağı piyasaya sürme olasılığı yüksek. Bu, şirketin giyilebilir cihaz serisi olan Galaxy Gear S serisi için halihazırda yaptığı bir saldırı. Bu sebeple benzer hareketin sanal hakikat başlıkları için de yapılmasını ummak yanlış olmayacaktır.

Önceki HaberJust Dance 2020’den Wii Sürprizi! Sonraki HaberMozilla Yeni Firefox Logolarını Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir