Sadece hava karardığında izlenecek

Ilgiyle beklenen mobil akış hizmeti Quibi, önümüzdeki sene içerisinde yayına başladığında arzetmek için arasında MTV’nin Punk’d’ı ve Snap’in arkasındaki hikayenin güya-kurgu bir anlatımının da bulunduğu bir takım garip projeleri duyurmuş durumda. Hem Steven Spielberg de bir Quibi şovu üzerinde çalışacak. Meşhur senarist ve idare etmek, “sadece güneş battıktan sonradan izlenebilecek” bir nefret serisi yazıyor.

X-Men: Dark Phoenix çakıldı

Bunun, Spielberg’in uzun zamandır yazdığı ilk proje olduğu söylenebilir. Spielberg’in en son ekran çalışması, 2001 yılındaki A.I. Artificial Intelligence idi ve bu yüzden de bunun Quibi için bir galibiyet olduğu kesin. Hem Spielberg, Apple TV+ için de bir şov üzerinde çalışıyor.

Speilberg, bununla beraber derhal Spielberg’s After Dark alıştırma adına sahip Quibi dizisi için fikri oluşturan ismin ta kendisi. Efsanevi film yapımcısı, 10-12 bölüm olacak olan hızlı için Quibi kurucusu Katzenberg’in söylediğine göre çoktan beş ya da altı bölümü yazmış durumda.

Şovun ilginç özelliklerinden biri ise, Spielberg’in insanların bu şovu sadece dışarısı karanlık iken izleyebilmelerini istiyor olması. Gündüz, bir geri sayım gün batımını gösterecek ve gün batımından sonra da Spielberg’s After Dark‘ı izleyebileceksiniz. Gündoğumu arkasından ise geri sayım her yerde başlayacak ve hava kararana değin bölümler bir defa daha kaybolacak.

Katzenberg’in verdiği detaylara kadar Quibi, genel olarak herkes 7-10 dakikadan oluşan bölümlere sahip projelere konut sahipliği yapacak. Hizmet, bir kerede parçalar olarak izleyebileceğiniz şekilde planlanmış durumda. Katzenberg ve CEO Meg Whitman 6 Nisan 2020 tarihini yayım hedefi olarak belirtmekteler.

Platform iki öbür fiyat seviyesine sahip olacak. 8$/ay fiyatı ile reklamsız izleyebilecekken, 5$/ay ile kısa reklamlar içeren üyelik seçeneği de bulunacak. Quibi sekiz “çok özel” projesi ile yayımına başlayacakken, ilk yıl boyunca iki haftada bir öteki büyük özel yapımlar hizmette sunulacak. Katzenberg’in söylediğine tarafından bunun yanı sıra Quibi’ye her hafta 125 “içerik parçası” eklenecek ve bunlar canlandırma şovlar, haberler gibi seçenekleri içerecek…

Önceki HaberDaha Güvenli Web Uygulamaları İçin 10 Altın Kaide Sonraki HaberHuawei’den Google Play Store’a Karşı Taraf Geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir