Oppo’nun “katlanan” gerçek dışı

Katlanabilen telefonlar bir süredir sessizliklerini koruyorlar. Yeni gelen çizimler, bu sessizliği bozarak katlanabilen telefonların az önce ölmediğini gösterdi.

Google aramalarına ince ayar 2019061017485037872.jpg Oppo'nun Katlanabilen Telefon Çizimleri Göründü

Oppo‘nun Dünya Fikri Sahiplik Örgütü’ne (WIPO) yaptığı bir başvurudan sızan çizimler, açılır kameralı, kulaklık girişli bir katlanan telefonu gösteriyor. Çizimlerde yenilikçi bir telefon görsek de, bütün düşünceler tekrar tekrar gerçeğe dönüşmeyebiliyor.

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X ile Şubat ve Mart’ta resmen tanışmıştık. O günlerde teknolojideki büyük yeniliğin katlanabilen telefonlar olacağına inanılıyordu, katlanabilen telefonlarla ilgili patentler neredeyse havada uçuşuyordu. Galaxy Fold’un yaşadığı sağlamlık sorunları ve çıkışının üst üste ertelenmesi, heyecanın yok olmasına yol açtı. Telefon üreticileri, Samsung’un deneyinin nasıl bir sonuç vereceğini izliyor ve buna kadar davranmak istiyor olabilirler. Ancak Samsung’un telefonunun hala bir çıkış tarihi değil ve ola ki de diğer üreticiler, buradan çıkarmaları gereken dersi çıkardılar bile. Bundan Başka Huawei’nin başına gelen engellemeler, Huawei Mate X’in de geleceğini belirsiz ayla getirdi.

2019061017490875372.jpg Oppo'nun Katlanabilen Telefon Çizimleri Göründü

Katlanabilen telefonların sıra dışı şekli işaret olabilir ama şu an itibariyle ne kadar bekleyeceğimizi bile bilmiyoruz. Oppo’nun çizimleri katlanabilen telefonların yaşadığını gösterse de, bu cihazları elimize ulaştırmıyor.

Önceki Haberİşte Birincil Display Stream Compression Monitör Sonraki HaberHTC’den Sürpriz İki Yeni Telefon Tanıtımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir