O da telefon üretecek

Popüler video uygulaması TikTok’un sahibi ByteDance, kendi zeki telefonunu üretmek istiyor. Financial Times’a konuşan iki kaynak baştan sona sızan habere rağmen ByteDance, konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Çalınan hack yazılımı bela oldu

TikTok’un geliştiricisi ByteDance’ın geçen yıl Çinli bir telefon üreticisi olan Smartisan’dan patent aldığı ortaya çıkmıştı. Firmanın bu sıradaki amacının eğitim işine girmek olduğu düşünülüyordu. Yeni gelişmelerin açığa derhal çıkması da ilginç. ZTE ve son olarak Huawei, Çin hükümetiyle bağlantıları bulunduğu iddiasıyla batı pazarlarından dışarı itilirken, TikTok’un Çin dışarıda da epey ünlü olduğu biliniyor. Dolayısıyla ByteDance’ın piyasaya süreceği bir telefon, ABD, Hindistan TikTok’un tanındığı ülkelerde ilgi çekebilir.

Bununla birlikte Canalys’ten tahlilci Jia Mo, ByteDance’ın telefonunun kalkış yapabileceğine inanmıyor. Mo’ya göre piyasada firma için manâsız bölge yok ve üstelik firmanın tecrübesi eksik, tedarik zincirinde dezavantajlı durumda. Mo, böyle bir telefonun galibiyet şansını çok düşük görüyor. Fakat analiste tarafından telefon, belirli ön yüklü uygulamalarla açıklanmış bir kitleyi hedeflerse, bir şansı olabilir.

5G ve diğer çabuk bağlantıların yaygınlaşmaya başladığı bir dönemde TikTok ve aynı uygulamalarla ByteDance, yayılacak yeni pazarlar bulabilir.

Önceki HaberBir Tayin Daha Sona Eriyor! Sonraki HaberQualcomm Ilk 5G Servisini Başlatıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir