Just Dance 2020’den sürpriz

Ubisoft, efsane haline gelen serinin onuncu sene dönümüne denk gelen bir şekilde Just Dance 2020′yi duyurdu. Oyun, beklenildiği gibi Xbox One, PS4, Switch ve hatta Stadia’da sunulurken üstelik sürpriz ad uyarı çekiyor: Nintendo Wii.

Marvel’ın yeni “baş kötüsü” kim?

Oyun, Wii U için bile değil, 2006 yılında ucuz hareket kontrollerini dünyaya yayan orijinal Wii sistemi için sunulacak. Ubisoft, bu emekçi platform için halen oyun sunan en son büyük editör olabilir oysa bu oyunun bir Just Dance serisi üyesi olmasının uygun olduğunu bildirmek kolaylıkla mümkün.

Birincil Just Dance oyunu 2009’un sonlarına doğru Wii’ye özel olarak sunulmuştu ve o andan itibaren, yeni duyurulan Just Dance 2020 de dahil olmak üzere her Just Dance oyunu Wii üstünde de karşımıza çıktı.

Bunun, diğer hiçbir konsol için geçerli olmayan güzel bir us olduğu söylenebilir. Just Dance serisinin bundan böyle zamanı geçmiş olarak gözüken eski konsolları desteklemesi alışıldık bir şey. Just Dance 2018 Xbox 360 ve PS3 sürümlerine sahipken Just Dance 2019 da halen Wii U için sunulmaktaydı. Ancak yeni oyun için şu andaki nesle ait olmayan tek konsol orijinal Wii konsolu.

Tabii ki bu kararın büyük oranda bir ticari karar olduğunu da unutmamak gerekiyor. Wii dünya genelinde takriben 100 milyon ünite satmış durumda ve bu heybetli kullanıcı tabanı halen Just Dance oyunlarını alıyor. gerçi Ubisoft’un oyunu birincil sunduğu konsol için yeni sürümler sunuyor olmasının hoş bir durum olduğunu kabul etmeliyiz.

Önceki HaberBu 8 Oyun, Önümüzdeki Günlere Damga Vuracak!  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir