iPhone 11R’ye sürpriz nitelik

iPhone 11, beklenen iPhone’ların en fazla merak edileni olabilir. Fakat daha alçak düzey iPhone 11R‘nin bir alanda üstünlüğü olacak gibi görünüyor: Pil ömrü.

Pixel 4, iPhone 11’e benzeyebilir

Bunun birkaç nedeni var; bu nedenlerin başında iPhone XR’den daha yüksek pil gücü geliyor. TheElec’e tarafından iPhone 11R, 3.110mAh pille gelecek. Bunun anlamı, iPhone 11R’nin pilinin iPhone XR’deki 2.942mAh’lik pilden daha enerjik olması.

Fark ufak olsa da, iPhone XR’nin pil ömrünün öteki iPhone’lardan daha iyi olduğunu biliyoruz. Bu yüzden iPhone 11R’nin pil ömrü de eylülde tanıtılacak diğer iPhone’lara kıyasla daha uzun olabilir.

bununla beraber TheElec’i güvenilir kılacak bir akış geçmişi bulunmuyor, bu yüzden dedikoduya kesin gözle bakmamakta fayda var. Buna karşın güvenilir bir geçmişi olan tahlilci Ming-Chi Kuo da iPhone 11R’nin pilinin yüzde 5 daha zinde olacağını söylemişti. Oysa Kuo’ya kadar iPhone 11 ve iPhone 11 Max’ın pili daha ciddi bir artma göstererek sırasıyla yüzde 20-25 ve yüzde 10-15 büyüyecek. Bu durumda iPhone 11 Max’in pili, iPhone 11R’ye göre fazla daha enerjik olabilir. Bağlı iPhone 11 Max’ın daha fazla güce ihtiyaç duyan büyük bir ekranının olacağı da bir hakiki.

Hangi iPhone’un hangi güçte pille geleceğini çoktan bildirmek zorlama olsa da, hepsinin beklenen yönde ilerlemesini bekleyebiliriz.

Önceki Haber2 Efsane Oyun Daha Geri Dönüyor Sonraki HaberBattlefield V’e Yeni Haritalar Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir