iPhone 11 ile bir atama kapanıyor

Apple, iPad Pro’da Lightning’i bırakıp USB-C’ye geçtiğinden bu yanlamasına iPhone’un da aynısını oluşturacağı söyleniyor. Bunun olabileceğine dair reel bir göze çarpan, iOS 13‘ün beta sürümünde keşfedildi.

Reklam engelleyicilere engel

Yeni ortaya meydana çıkan bir fotoğrafta Mac’e emrindeki bir telefon görünüyor. Telefonun USB-C’ye benzer bir kabloya sahip olması uyarı çekiyor. iOS 13’ün iPhone 11 ile beraber geleceği biliniyor, böylece yeni iPhone’ların USB-C girişiyle gelmesi beklenebilir.

#IOS13 #iOS13Beta Plus de Lightning et d’iTunes sur l’écran de restauration, de l’USB-C ? et un futur utilitaire pour iPhone sur mac ? @LeoDuffOff pic.twitter.com/iTJj4Tp18O

— Raphaël Mouton (@Raf___m) June 7, 2019

Apple’ın iPad Pro’da USB-C’ye geçmesinin nedeni, bu temas türünün daha yüksek zor sağlayabilmesi ve ek işlevler sunmasıydı. Örneğin USB-C üzerinden Thunderbolt 3 ve DisplayPort işlevleri sunulabiliyor.

USB-C’ye geçiş, iPhone’un daha çabuk şarj olmasını sağlayabilir. Yeni iPad ve Mac USB-C’yi kullandığından, bu cihazlara sahip olanlar, yanlarında yalnızca tek bir nesil çok miktar cihazı taşıyabilecekler. Kesinlikle belirli konuşmadan önce eylülde yapılacağına inanılan iPhone tanıtımını beklememiz gerekiyor.

Önceki HaberElite Wireless Controller Series 2 Geliyor!  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir