Huawei’den çileden çıkaran hareket

Huawei, Telefonlarına Gizlice Reklam Yerleştirdi!

Reddit’teki Huawei kullanıcıları, Çinli firmanın kilit ekranına reklam yerleştirmesiyle azıcık öfkelendi. Huawei’nin bunu müsade almadan ve kullanıcıya fark ettirmeden yapması, sinirlerin haklı olarak bozulmasına yol açtı.

Bu heykel, fiilen “uçuyor”

Son 24 saatte Huawei telefon sahipleri göre açılan Reddit konu başlıkları, sorunun genelde Avrupa Birliği bölgesinde yaşandığını gösteriyor. Reklam görebilen kullanıcılar, kilit ekranında Booking.com’un logosuna veya reklamlarına rastlıyorlar. Reklam etkileşimli yok fakat dönen kilit ekranı galerisinin bir parçası.

Kilit ekranındaki reklamdan kurtulmanın yolu, kullanıcıların keşfine göre Magazine galerisindeki ilgili duvar kağıtlarını silmekten geçiyor. Bunun için kilit ekranında en alttan yukarıya doğru sürükleyip, gerisinde Booking.com resimlerini bulana dek sola sürüklemeniz, ardından resimleri silmeniz gerekiyor. Bir diğer çözüm, Magazine görünümünü kapatmak ve tek bir görüntü ya da kendi duvar kağıtlarınızı kullanmak.

Telefonuna reklam ekleyerek para kazanmaya çalışan birincil işyeri Huawei değil. Xiaomi’nin Hindistan gibi gelişmekte olan bölgelerde aynısını yaptığı, Amazon’un bir vakit önce Kindle serisinde reklam göstermeyi denediği biliniyor. Buradaki fark ise Huaewi’nin değişim konusunda kullanıcılara haber vermemiş olması ve dahası, bu cins bir değişiklikle ilgili tanımlama yapmamış olması. 1.000 euro’luk bir telefonda reklam bakmak, şüphesiz bazı kullanıcıların canını sıkacaktır.

Ağ ekipmanları ABD Başkanı Donald Trump tarafından tehlikeli bildiri edilen Huawei, şu sıralar batı pazarlarında zor günler yaşıyor. Dolayısıyla Çinli devin şu an batıdaki müşterilerinin güvenini kazanması için her şeyi yapması gerekiyor. Kilit ekranına reklam sızdırmak, iyi niyeti kullanmak için yapılacak hareketler arasında olmasa lüzum.

Önceki HaberGenesis Mini İçin 12 Oyun Daha Açıklandı! Sonraki HaberFallout Shelter, Tesla Arabalarında Oynanabilecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir