Disney’in yeni harikaları yolda

Lucasfilm ve Marvel Studious’un sahibi konumunda bulunan Disney; Star Wars, Avengers serisi, Black Panther, Guardians of Galaxy gibi filmler sayesinde sinema sektörünü alt üst edip heybetli kar elde ediyor. Oysa Disney nereden geldiğini unutmuş yok. Meşhur stüdyo, nitelikli animasyon filmleri sayesinde var oldu ve bugünlere gelmeyi başardı.

Aquaman, Star Wars’tan kaçıyor

Walt Disney Animation sözcüsü, yakın gelecekte böylece çok animasyon filmini sinema severlerle buluşturacaklarını açıkladı. Bazı projelerin ise iptal edildiği daha önce açıklanmıştı.

Frozen II 

Disney’in gösterime giriş tarihini resmi olarak açıkladığı tek film Frozen II. Frozen (Karlar Ülkesi) sinema tarihinin en fazla izlenen animasyon filmi olmuştu. Frozen takriben 1.5 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etmişti. Devam filminin gelmesi kaçınılmazdı. 24 Kasım 2019′da gösterime girecek Frozen II’de, böylece çok yeni karakterin yer alması bekleniyor.

Zootopia 2 

Disney, resmi bir açıklamada bulunmasa da, filmin seslendirme kadrosunda yer alan Tom “Tiny” Lister, en az iki Zootopia filminin çekimlerine başlanacağını duyurdu. Wreck It Ralph’in devamının çekileceği de böyle bir görüşme ile ortaya çıkmıştı. Bol ödüllü Zootopia’nın devam filmlerinin gelmeleri değil; gelmemeleri asıl haber olurdu. Zootopia 2, olasılıkla 2021 yılının Kasım ayında gösterime girecek.

 Lin-Manuel Miranda / Byron Howard filmi

Disney yöneticisi John Lassiter; Moana‘nın yönetmeni  Lin-Manuel Miranda ve  Zootopia’nın yönetmeni Byron Howard bir projede birlikte çalışacaklarını açıkladı. İki sanatçı ismin nasıl bir filme imza atacaklarını merak ediyoruz. Yapımın 2020 yılının Kasım ayında gösterime girmesi bekleniyor.

Ve işte iptal edilen projeler…

Planes 3

Planes 3’ün 2018’in yaz ayında gösterime girmesi bekleniyordu. Maalesef stüdyo, projeyi iptal etme kararı aldı.

Gigantic

2018 yılında gösterime girmesi beklenen ancak sonra 2020 yılına ertelenen film de, iptal edildi. 

Önceki Haber”Katlanabilir” Ekranlı Laptoplar Ne Zaman Gelecek?  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir