Büyük satın almada operasyon işlenmiş

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bazı haberler, Disney‘in medya alanındaki amansız genel güçlenme yolunun Hulu evrenine genişlediğini söylemekteydi ve görünene kadar bundan böyle bu hedefe de ulaşılmış durumda.

Spotify’dan bir yeni nitelik daha

başlangıçta Variety’nin bildirdiği üzere Disney, Comcast’ın Hulu hisselerini asgari 5.8 milyar dolara satmayı kabul etmesinin ardından, yayın hizmeti üzerinde “tam işletme kontrolüne” sahip oldu. Söylenilene kadar anlaşmanın içerisinde, NBCUniversal’ın 2024 yılı sonuna değin Hulu için içeriklerini lisanslayacağı bulunuyor. 

Bu satın alım ile beraber Disney’in, TV ve internet yayını alanındaki süratli büyümesi heybetli bir şekilde devam ediyor. Bundan Böyle firmanın sahip olduğu markalar içinde ABC, Twentieth Century Fox, Fox Searchlight Pictures, Twentieth Century Fox Television, FX Networks, National Geographic Partners, Touchstone Pictures, Marvel, Lucasfilm, Pixar ve şimdi de Hulu yer alıyor. 

Bunun yanı sıra Disney, Disney+ adı ile kendi yayınlama hizmetini de bu yılın ilerleyen dönemlerinde sunmayı planlıyor ve bu hizmet firmanın kendi markalarının ve medya varlıklarının bir kısmını içerecek. Bu adımın Hulu kütüphanesinin geleceğini nasıl etkileyeceği ise hemen şimdi belli değil…

Önceki HaberSamsung, Yeni Cins Tabletler İçin Çalışıyor Sonraki HaberBlak Mirror 5.Sezon Fragmanı Geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir