Bu heykel, doğrusu “uçuyor”

Eskinin efsane futbolcusu Eric Cantona, uzaya bir ziyaret planlıyor (gibi belirmek istiyor) ve bunu tek mantıklı yöntemi kullanarak duyurdu: Kendisinin hakiki boyutlu bir süzülen heykelini İngiltere’deki London Victoria tren istasyonunda sergileyerek…

Supergirl geri dönüyor

Heykel, şaşırtıcı bir şekilde Dünya’nın “birincil havada süzülen Eric Cantona heykeli” olarak tanımlanarak daha pozitif heykelin yolda olduğuna göze çarpan ediyor. Heykelde, mıknatıslar kullanarak uzay giysisi giyen heykelin bir model Dünya üstünde süzülmesi tanım ediliyor. Bu tür süzülen heykeller çağdaş sanat galerilerinde çok sıra dışı olmasalar da, bu heykelin en büyüklerden biri olduğu söylenebilir.

Cantona’nın neden uzaya gideceği sorusunun cevabı ise… Natürel ama bir alkollü içecek reklamı. Futbolcunun seyahati, bir içecek markasının reklamı ve markanın, “bütün evrendeki ‘en iyi tat'” olduğunu belli olmak için gerçekleştirilecek.

Eric Cantona'nın Heykeli, Gerçekten Uçuyor!

Görünene tarafından Cantona, aslında uzaya çıkmayı planlamıyor. Yapılan bir “sahte basın konferansında” futbolcu, NASA sembolüne benzer ‘ALSASA’ (markanın malzemelerinden bazılarını aldığı Fransa’nın Alsace bölgesine bir gönderme) sembolü üzerinde amaçlarını duyurdu. Oysa fikrin en ince ayrıntısına kadar inanılmaz olduğunu bildirmek olası yok. Ayrıca Elon Musk’ın SpaceX’i keza de Richard Branson’un Virgin Galactic’i yakın gelecekte uzaya turist taşımayı planlıyor ve Jeff Bezos’un Blue Origin’i de aya insanlı uçuşlara hazırlanıyor.

Doğru olsa da olmasa da, heykelin kendisinin bir şaheser olduğunu bildirmek mümkün. Sanatçılar ve mühendisler, modeli üretmek ve kürenin üzerinde sorunsuz bir şekilde uçmasını temin etmek için yüzlerce saat harcadılar.

Cantona, bir kamusal yolculuk merkezinde ölümsüzleştirilen birincil futbolcu yok ancak yeni heykelin, geçtiğimiz yıl Madeira Havaalanı’na yerleştirilen Cristiano Ronaldo heykelinden azıcık daha etkileyici olduğu belirli.

Önceki HaberSuya Düşen Telefonu ya da Tableti Kurtarma Sonraki Haber2 Efsane Oyun Daha Geri Dönüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir