ASUS’tan E3 2019’da yeni monitör

ASUS Republic of Gamers (ROG), AMD’nin E3 2019’daki “Next Horizon Gaming” etkinliğinde, 43″lik dünyanın Display Stream Compression (DSC) teknolojisine sahip birincil oyuncu monitörünü tanıttı. Display Stream Compression teknolojisi, ultra yüksek çözünürlükteki videoları görsel kalite kaybı olmadan tek bir arabirimden aktarabilen bir sıkıştırma standardı olarak göze çarpıyor.

Marvel’ın yeni “baş kötüsü” kim?

Yeni ROG monitörü, DSC teknolojisiyle tek bir DisplayPort 1.4 yoluyla 4K 144Hz çözünürlükteki görüntüleri, görsel kaliteyi negatif etkileyen Chroma subsampling olmaksızın, ayrıntılı ve pürüzsüz şekilde gösterebiliyor. Oyuncu monitörleri evvelden bu performansı sağlayabilmek için, video sinyalini PC’den uymak nedeniyle iki DisplayPort bağlantısına gereksinim duyuyordu. Bu da genelde karışık şoför yapılandırması gerektiriyordu ve oyun esnasında HDR destekli ve istikrarsız onarım oranlı görüntülerin aktarılmasını engelliyordu. Yeni ROG monitörü, tek bir DisplayPort 1.4 bağlantısı üzerinden keza HDR hem de sıvı yenileme oranlarını destekleyerek bu sorunları ortadan kaldırıyor.

Yeni ROG monitör, çoğunlukla daha ufak panellerde yer alan ultra seri ve akışkan onarım hızlarından imtiyaz vermeden 43 inçlik büyük ekran deneyimi sunuyor. AMD Radeon FreeSync ™ 2 HDR teknolojisi, monitörün kare hızını GPU çıkışıyla eşitlerken, en iyi duruma getirilmiş antre gecikmesi rekabetçi oyunculara büyük bir avantaj sağlıyor.

HDR desteği, kontrast aralığını genişletir ve bayağı SDR’den daha fazla derinliğe sahip bir görüş için daha derin siyahlar ve daha aydınlık beyazlar sunuyor. Yeni ROG monitör, 10 bit görüş işleme ve 1000 cd/m² değerindeki üstteki parlaklığıyla VESA DisplayHDR 1000 teknik özelliklerini karşılıyor. Yöresel karartma, VESA’nın standardının siyah düzey performans gereksinimlerinin eşleştirilmesinde manâlı bir rol oynarken, DCI-P3 gamının % 90’ını kapsayan panel ise yüksek renk performansı sunuyor.

Önceki HaberMozilla Yeni Firefox Logolarını Duyurdu Sonraki HaberOppo’nun Katlanabilen Telefon Çizimleri Gözüktü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir